close
چت روم
اینترنت
loading...

پورتال تفریحی مطلبستان

اینترنت

آخرین ارسال های انجمن

۱۳۴سال پیش تلفن، اینگونه اختراع شد /عکس

مهدی داداش نژاد بازدید : 562 سه شنبه 20 دي 1390 نظرات ()
گراهام بل در سال 1878 در نامه ای به والدین خود، این گونه درباره اختراعش تلفن؛ توضیح می دهد.
 

این نامه به حراج گذاشته شده است.

معایب و محاسن استفاده از تلفن همراه در کودکان

مهدی داداش نژاد بازدید : 477 یکشنبه 18 دي 1390 نظرات ()

تلفن های همراه امروزه به بخش جدایی ناپذیری از زندگی نه تنها افراد بالغ و بلکه کودکان نیز تبدیل شده است. بر اساس آمار موجود چیزی نزدیک به 22 درصد کودکان 6 تا 9 سال ، 60 درصد کودکان 10 تا 14 ساله و 84 درصد کودکان 15 تا 18 ساله در آمریکا دارای تلفن همراه هستند. بر همین اساس آمار کودکان 8 تا 12 ساله که از تلفن همراه استفاده می کنند نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

 

 
با توجه به استفاده روز افزون از تلفن های همراه در بین کودکان و نوجوانان، بر آن شدیم تا شما را با یک سری از مسائل در مورد این وسیله ارتباطی آشنا کنیم.

استفاده از تلفن همراه در شرایط اضطراری

بدون شک یکی از بهترین فواید تلفن همراه برای کودکان و نوجوان قابلیت استفاده از تلفن همراه در شرایط اضطراری است. در شرایطی مثل دور بودن از خانه برای مدتی طولانی ، بیرون رفتن به همراه دوستان و یا سایر شرایط می توان از تلفن همراه استفاده کرد.

مشکلات حاصل از استفاده تلفن همراه

مشکلات روحی:

بر اساس مطالعات جدید انجام شده استفاده از تلفن همراه می تواند اعتیاد آور باشد.همچین ارتباطی مستقیم بین میزان استفاده از تلفن همراه و احساس افسردگی وجود دارد. بیشتر کودکان و نوجوانانی که در زمان حال دچار افسردگی هستند از تلفن همراه به مقدار زیادی استفاده می کنند.

ضعف بینایی:

همانند کاربران کامپیوتر ، کاربران تلفن همراه که زمان زیادی را صرف فرستادن پیامک کرده و مجبورند برای دیدن عبارت بر روی صفحه و یا صفحه کلید به چشم خود فشار بیاورند و این امر به ضعیف شدن چشم ها منجر می شود.

پخش باکتری ها:

با توجه به این که ما برای صحبت با تلفن همراه آن را به دهان خود نزدیک می کنیم و بسیاری از اوقات در زمانی که تلفن همراه در نزدیکی ماست عطسه یا سرفه می کنیم. این مسئله موجب می شود تا تلفن همراه به نوعی وسیله آلوده تبدیل شود که به راحتی می تواند آلودگی را انتقال بدهد.

تومور مغزی و کاهش اسپرم:

بر اساس برخی تحقیقات انجام شده اشعه های الکترومغناطیسی موجود در تلفن های همراه باعث تشکیل تومورهای مغزی و کاهش اسپرم در مردان می شود. البته در تمامی تحقیقات انجام شده این نظریه تایید نشده است.
کم خوابی: بسیاری از کاربران نوجوان تلفن های همراه در میانه شب به خاطر دریافت کردن یک پیامک یا پاسخ به تماس از خواب بر می خیزند و اغلب دچار کم خوابی شده و در روز بعد خسته هستند.

وابستگی به تلفن همراه:

در یک تحقیق انجام شده در آمریکا ، 37 درصد نوجوان کاربر تلفن همراه گفته اند که بدون تلفن همراه قادر به ادامه زندگی نیستند. همچنین مشخص شده است که بسیاری از نوجوانان ترجیح می دهند با دوستان خود از طریق تلفن رابطه داشته و کمتر همدیگر را ملاقات کنند.

دروغگویی:

همچنین مشخص شده است که چیزی نزدیک به 39 درصد از کاربران بین 18 تا 29 ساله در زمانی که از تلفن همراه استفاده می کنند در مورد مکان حضور خود دروغ می گویند.

هزینه ها:

بسیاری والدین در زمانی که صورت حساب تلفن همراه فرزندان خود را می بینند شوکه می شوند. استفاده از سرویس های مختلف ، مثل پیامهای صوتی و تصویری و همچنین اینترنت می تواند هزینه سنگینی را بر خانواده تحمیل کند.

توصیه هایی به والدین:
با فرزند خود در مورد استفاده صحیح از تلفن همراه و این که چگونه و کجا باید از آن استفاده کند صحبت کنید. به او آموزش دهید که کی ، کجا و چطور از تلفن همراه خود استفاده کند. در مورد استفاده از تلفن همراه هشدار و تاثیرات بد آن به کودک خود هشدار دهید .سعی کنید به او توضیح دهید که در صورتی که بیش از حد از تلفن همراه استفاده کند بایستی هزینه های آن را از پول توجیبی خود بپردازد.

آماری از دسترسي به اينترنت در کشور

مهدی داداش نژاد بازدید : 421 یکشنبه 18 دي 1390 نظرات ()

بيش‌ترين ضريب نفوذ اينترنت در نقاط شهري كشور به ترتيب مربوط به استان تهران با 23.1 درصد، استان مازندران با 22.7 درصد و استان اصفهان با 22.0 درصد بوده است، در صورتي كه استان سيستان و بلوچستان با 10.5 درصد، كمترين ضريب نفوذ اينترنت در نقاط شهري كشور را داشته است.

 

در سال 1389 از مجموع 20.3 ميليون خانوار كشور، 4.3 ميليون خانوار (21.4درصد)، در محل سكونت به اينترنت دسترسي داشته‌اند. اين سهم براي خانوارهاي شهري كشور 27.3 درصد و براي خانوار‌هاي روستايي كشور 4.9 درصد بوده است.

به گزارش ايسنا، نتايج طرح آمارگيري از كاربران اينترنت در سال 1389 نشان مي‌دهد: در دوره مورد نظر از كل 74.8 ميليون نفر جمعيت كشور، تعداد 11 ميليون نفر كاربر اينترنت بوده‌اند.

بر اين اساس ضريب نفوذ اينترنت در كشور 14.7 درصد است كه در مقايسه با نتايج متناظر دوره‌ي قبل در سال 1387، 3.6 درصد افزايش يافته است، اين ضريب در نقاط شهري كشور 18.9 درصد و در نقاط روستايي آن 4.0 درصد بوده است كه در مقايسه با نتايج متناظر دوره‌ي قبل در سال 1387، به ترتيب 3.9 درصد و 1.0 درصد افزايش يافته است.

مركز آمار ايران اعلام كرد: بيش‌ترين ضريب نفوذ اينترنت در نقاط شهري كشور به ترتيب مربوط به استان تهران با 23.1 درصد، استان مازندران با 22.7 درصد و استان اصفهان با 22.0 درصد بوده است، در صورتي كه استان سيستان و بلوچستان با 10.5 درصد، كمترين ضريب نفوذ اينترنت در نقاط شهري كشور را داشته است.

از مجموع كاربران اينترنت در كشور 75.2 درصد حداقل در محل سكونت، 22.4 درصد حداقل در كافي‌نت، 14.4 درصد حداقل در محل كار، 13.4 درصد حداقل در محل تحصيل، 4.3 درصد حداقل در هر مكان با تلفن همراه، 3.9 درصد حداقل در منزل افراد ديگر، 1.4 درصد حداقل در كتابخانه و 0.6 درصد حداقل در هر مكان با ساير دستگاه‌هاي سيار، از اينترنت استفاده كرده‌اند، ضمن آن‌كه محل دسترسي 0.4 درصد كاربران اينترنت كشور اظهار نشده است.

هم‌چنين براساس نتايج طرح، از مجموع كاربران اينترنت كشور كه در محل سكونت خود از اينترنت استفاده كرده‌اند، نحوه‌ي دسترسي 84.9 درصد از طريق Dial up بوده است.

از مجموع خانوارهاي كشور در سال 1389، 94.8 درصد در محل سكونت خود داراي تلفن ثابت و 35.2 درصد داراي رايانه بوده‌اند. هم‌چنين 85.7 درصد از خانوارهاي كشور داراي حداقل يك عضو يا تلفن همراه بوده‌اند. اين سهم‌ها براي نقاط شهري به ترتيب 96.7 ، 43.5 و 89.4 درصد و براي نقاط روستايي نيز به ترتيب 89.5 ، 12.0 و 75.4 درصد بوده است.

اطلاعات بيش‌تر با مراجعه به وب‌گاه مركز آمار ايران به نشاني www.amar.org.ir به‌زودي قابل دسترسي خواهد بود.

طرح «آمارگيري از كاربران اينترنت» براي اولين‌بار در دي‌ماه سال 1387 و سپس در سال 1389 توسط مركز آمار ايران به اجرا گذاشته شد.

هدف اصلي از اجراي اين طرح، برآورد ضريب نفوذ اينترنت در كشور است. ضريب نفوذ اينترنت يكي از شاخص‌هاي مهم در حوزه‌ي فن‌آوري اطلاعات كشور‌ها و در زمره‌ي شاخص‌هاي اهداف توسعه‌ي هزاره است كه منظور از آن نسبت جمعيت استفاده‌كننده از اينترنت در كشور به كل جمعيت كشور ضرب در 100 است.

در اين طرح منظور از استفاده‌كننده از اينترنت فردي است كه در 12 ماه منتهي به زمان آمارگيري (دي‌ماه 1389)، حداقل يك‌بار در داخل كشور از اينترنت استفاده كرده باشد.

در اين آمارگيري كه تعداد 257 نفر آمارگير و بازبين در اجراي آن مشاركت داشته‌اند، ماموران آمارگيري با مراجعه به 53724 خانوار نمونه در كشور، اطلاعات مربوط به خانوارها را از طريق مصاحبه‌ي حضوري با اعضاي آن‌ها اخذ و در پرسش‌نامه‌ي مربوط ثبت كردند.

بسته کامل نرم افزارهاي امنيتي سيستم عامل اندرويد+لينک دانلود

مهدی داداش نژاد بازدید : 699 چهارشنبه 14 دي 1390 نظرات ()

1-نهايت امنيت در وبگردي با Droidwall v1.5.3   

اگر با گوشی خود زیاد در اینترنت گشت و گذار می کنید! اگر با گوشی خود حساب های بانکی خود را چک می کنید یا پول حواله می کنید تیم اَندرویدی ها به شما نرم افزار DroidWallرا پیشنهاد می کند. این نرم افزار یکی از مکمل های سیستم عامل اَندروید است که توسط شرکت گوگل چند روز پیش ارئه شد. این نرم افزار تمام حفره های امنیتی سیستم عامل اَندروید را موقع وب گردی و نفوذ به گوشی از طریق Wi-Fi را بر طرف می کند.

 

بقیه نرم افزارها در ادامه ....

افزايش سرعت دانلود فايل در اينترنت

مهدی داداش نژاد بازدید : 509 چهارشنبه 14 دي 1390 نظرات ()

در اينجا به معرفي يك روش جالب و موفق براي افزايش سرعت دانلود در اينترنت مي پردازيم قابل توجه افرادي كه هنوز سرعتهاي كم Dial Up را هنوز تحمل مي كنند. براي انجام اين كار، در دسكتاپ، كليك راست كرده و وارد گزينه Properties شده و سپس در پنجره desktop وارد گزينه customize desktop شويد و سپس منوي Web  را انتخاب كنيد و به بخش properties برويد .

.

.

.

 

تغییرات تازه فیسیوک

مهدی داداش نژاد بازدید : 299 یکشنبه 4 دي 1390 نظرات ()

این تغییرات در قسمت خبرهای دوستان، تازههای دوستان و سمت راست نوار بالا رخ داده است.

به گزارش ایتنا، از این پس میتوانید تغییرات و نظرات دوستانتان را بهصورت آنلاین و با فناوری AJAX و JQuery در صفحه خانه فیسبوک خود مشاهده نمایید.

در تغییرات جدید سمت راست نوار بالای صفحه نام خود و عکس خود به جای کلمه Profile و در کنار دکمه Home دکمه کشویی برای تنظیمات اکانت خود را خواهید دید.

این تغییرات سمت راست بالای صفحه تشابه به گوگل را به ذهنها تلقین خواهد کرد.

البته تغییر جدید دیگر متحرک شدن هدر در اسکرول کردن صفحات است، بدین معنی که دیگر نوار آبی بالای صفحه شما در صفحه با بالا و پایین شدن صفحه مرورگر شما بالا و پایین میشود.

به نظر میرسد روال تغییرات فیسبوک که در ماههای اخیر برای بیرقیب ماندن بیشتر هم شده است در ماههای آینده ادامه یافته و بیش از پیش به سرعت این شبکه اجتماعی نیز کمک کندفیس بوک دیگه اخرای عمرشو در حال سپری کردنه

گوگل پلاس بعد از خارج شدن از ون بتا حرف های زیادی برای گفتن داره البته تو پست قبلی خوندیم با همین تازه کاریش چند ملیون کاربر داره


بای بای فیس بوووووک

اینترنت پاک تا اینترنت ملی

مهدی داداش نژاد بازدید : 256 یکشنبه 4 دي 1390 نظرات ()

دو موضوع اینترنت پاک و اینترنت ملی طی هفتههای اخیر خبرساز شده و توجه محافل خبری و رسانهای را به خود جلب کرده است، موضوع اول به نقل از وزیر ارتباطات در منابع خبری داخلی منتشر شد و بازتاب یافت و موضوع دوم به صورت یک خبر جعلی در برخی رسانهها انتشار یافت که منجر به تکذیب وزارت ارتباطات شد.

در خبر دوم ادعا شده بود که از شهریور ماه سال ۹۰ اینترنت ملی جایگزین جهانی خواهد شد؛ خبری که از اساس دروغ بوده و بعدا منبع منتشرکننده آن که یک خبرگزاری تخصصی فناوری اطلاعات است اذعان کرد که مطلب مذکور دروغ سیزده بوده است! با این وجود اصل پروژه اینترنت ملی، دروغ سیزده نیست و در برنامه پنجم توسعه تحت عنوان شبکه ملی اطلاعات به آن پرداخته شده است.

ایده اینترنت پاک برای نخستینبار از سوی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در آذرماه ۸۹ مطرح و پس از آن به بحث داغ رسانهها و کارشناسان و کاربران اینترنت تبدیل شد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از وجود لکه سیاه در شبکه اینترنت که به دغدغه جدی در میان جوامع تبدیل شده است خبر داد و اعلام کرد که باید اینترنت را از کسب و کار کثیف فاصله داد و انسانها را از آسیبهای آن حفاظت کرد. وی با اشاره به ماهیت و محتوایی که در بحث اینترنت با آن مواجه هستیم، خاطرنشان کرد: شبکههای ارتباطی اگرچه در بدو پیدایش با اهداف بشردوستانه و صلحجویانه و کسب و کار به وجود آمدند اما امروزه با یک لکه سیاه در شبکه اینترنت روبهرو هستیم که اگر پیشبینی لازم از سوی مدیران شبکه اینترنت از ابتدا برای حفاظت از کاربران در برابر آسیبهای این شبکه انجام میشد، امروز با این مشکل روبهرو نبودیم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تأکید بر حفاظت از خانوادهها در مقابل آسیبهای اینترنتی و نیز حفاظت از انسان در برابر این آسیبها گفت: هم اکنون این موضوع بهعنوان دغدغه جدی در دنیا مطرح شده است. براین اساس ایده اینترنت پاک باید به یک ایده جدی تبدیل شود و اینترنت از کسب و کار کثیف فاصله گیرد.تقیپور با بیان اینکه آسیبهای اینترنتی تعامل و رشد علمی انسان را تحت تأثیر قرار داده، افزود: کسب و کار پاک در این حوزه میتواند در خدمت صلح و دوستی باشد اما امروزه این لکهسیاه که دامن اینترنت را گرفته است باعث ایجاد دغدغه در میان جوامع شده است.

به همین دلیل استراتژیهای اینترنت باید برای پاکسازی فضای اینترنتی سرفصل مشخصی ایجاد کند. یک ماه پس از مطرح کردن ایده اینترنت پاک، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در گفتوگو با مهر از عملیاتی کردن مقدمات کار برای اجرای اینترنت پاک در کشور و تفکیک آن از اینترنت ناپاک خبر داد. وی با بیان اینکه درصد بالایی از استفادههایی که از اینترنت در کشور میشود استفادههای مناسب و درست است تأکید کرد که تفکیک اینترنت پاک از ناپاک ابتدا در ایران و در گامهای بعدی در دنیا مطرح میشود.تقیپور گفت: اطلاعات دقیقی از میزان استفاده پاک و یا ناپاک از فضای اینترنت نمیتوان ارائه داد اما در مقایسه با آمارهای دیگر کشورها و برخلاف آنچه تصور میشود درصد بالایی از استفادههایی که در کشو ر ما از اینترنت صورت میگیرد استفادههای مناسب و درستی است و فضای استفاده از اینترنت در کشور، فضای پاکی است. با این حال با تفکیک اینترنت پاک از ناپاک آن بخش از اینترنت که بعضا برای کسب و کارهای کثیف و غیراخلاقی بهکار میرود کلا در کشور منتفی خواهد شد و شاهد افزایش استفاده صحیح از اینترنت در کشور خواهیم بود.

وزیر ارتباطات در اسفندماه ۸۹ از تشکیل هستههای اولیه ایده اینترنت پاک در کشور و آغاز به کار اتاقهای فکر خبر داد و گفت: نقطه شروع طرح اینترنت پاک کشور ایران خواهد بود و پس از آن در اختیار تمام بشریت قرار میگیرد.تقیپور با بیان اینکه اینترنت پاک یک ایده است و باید دانشمندان و متفکران و متخصصان حوزه فناوری اطلاعات راجع به این ایده نظرات خود را به ما ارائه کنند، ادامه داد: نیاز بهنظریههای عمیق و تئوریهای بسیار گسترده در زمینه اینترنت پاک احساس میشود. اما هم اکنون هستههای اولیه کار آغاز شده به نحوی که چندین اتاق فکر برای عملیاتی کردن ایده اینترنت پاک تشکیل شده و در قسمتهای مختلف بحث و بررسی در حال انجام است. همچنین برای استفاده از نظریات تمامی شهروندان فراخوان اعلام میکنیم. به نحوی که هر فردی در رابطه با اینترنت پاک ایده و برنامهای دارد با مراجعه به سایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و یا سازمان فناوری اطلاعات نظرات خود را برای این وزارتخانه ارسال کند.

اینترنت ملی

شاید زمانی که نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باره چیزی به نام اینترنت ملی توجیه نشده و به همین دلیل حاضر نشدند برای آن بودجهای اختصاص دهند فکرش را هم نمیکردند که روزی دولت خود آستین همت بالا بزند و این طرح را با بودجه داخلی وزارت ارتباطات راهاندازی کند. ماجرا از این قرار است که در زمستان۱۳۸۵ که بحث لایحه بودجه سال۸۶ مطرح شد، ابتدا بودجهای ۱۰میلیارد تومانی برای شبکه ملی اینترنت یا همان اینترنت ملی در کمیسیون صنایع و معادن تصویب شد اما در کمیسیون تلفیق به تصویب نرسید و بهرغم اینکه این پیشنهاد کمیسیون صنایع و معادن بود و در لایحه دولت نیامده بود اما کمیسیون تلفیق بهدلیل توجیه نبودن در مورد مفهوم اینترنت ملی آن را تصویب نکرد و لذا در صحن علنی مجلس نیز تصویب نشد.

با این حال چند ماه بعد، هیأت وزیران در خرداد سال۸۶ برنامههای عملیاتی راهاندازی و بهرهبرداری این شبکه را در سالهای ۸۶ تا۸۸ تصویب کرد که براساس آن شرکت مخابرات ایران و شرکتهای مخابراتی وابسته و شرکتهای مخابراتی استانی مجاز شدند در طول سالهای ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۸ تا مبلغ ۵۶۶۰میلیارد ریال از منابع داخلی خود جهت ایجاد شبکه ملی اینترنت سرمایهگذاری کنند.چندی بعد نیز در تاریخ ۲۸ مرداد ماه۱۳۸۶ شورای اقتصاد با درخواست وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات درخصوص سرمایهگذاری در طرح شبکه ملی دیتا به مبلغ ۳۵۰میلیارد تومان موافقت کرد.البته بارها گفته شد که این طرح تا فلان مرحله پیش رفته و مثلا در سال ۸۹ راهاندازی میشود اما هر بار وعدهها تحقق نیافت و کسی هم سر در نیاورد که اینترنت ملی چیست؟ حتی بر سر نام این پروژه نیز بحث و جدلهایی درگرفت و برخی آن را اینترنت ملی، برخی شبکه ملی اینترنت و بعضی دیگر آن را اینترانت کشوری نامیدند، درحالی که در برنامه پنجم از آن بهعنوان شبکه ملی اطلاعات نام برده شده است.

طبق آنچه مسئولین رسمی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات بروز دادهاند ویژگیهای این شبکه از این قرار است: این پروژه شامل ۳بخش است که یکی بخش پیبستر اصلی یا «بکبون » (Backbone) اصلی کشوری است که توسط شرکت ارتباطات زیرساخت دردست اقدام است که استانها و شهرستانهای مهم را به یکدیگر مرتبط میکند و این کار با سرعت بالا انجام میشود و شبکه آن نیز از نوع IP است. بخش بعدی IDC یا مراکز داده ملی و استانی است که روی مرکز داده ملی هم در حال حاضر کار میشود که RFP این پروژه تکمیل و پیمانکارش انتخاب شده است؛ این کار توسط شرکت ارتباطات زیرساخت انجام شده است. بخش اصلی دیگر این پروژه شبکههای استانی است که ۲نمونه از این شبکههای استانی در حال پیادهسازی بوده و اجرای بقیه آن برعهده اپراتورهای خصوصی است که شبکههای استانی را اجرا کنند.

معنای شبکه ملی اینترنت این است که از بستر اینترنت برای ارائه خدمات این شبکه استفاده میشود ولی الزاما این بستر آن شبکه اینترنت جهانی نیست.طبق اعلام اخیر وزارت ارتباطات، از آن جا که راهاندازی شبکه ملی اطلاعات جزو تکلیف دولت طبق برنامه پنجم توسعه است، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این خصوص بارها تأکید کرده است که این شبکه در فازهای مختلف در طول برنامه پنجم توسعه به بهرهبرداری خواهد رسید.

پس آنچه مسلم است این است که شبکه ملی اطلاعات بالاخره دیر یا زود راهاندازی خواهد شد ولی قطعا تاریخ آن شهریور۹۰ نخواهد بود و از طرف دیگر این شبکه به هیچ وجه جایگزین شبکه جهانی اینترنت نخواهد شد بلکه در کنار آن و بهعنوان مکمل شبکه ارتباطی کشور فعالیت خواهد کرد.

مهدی داداش نژاد بازدید : 312 یکشنبه 4 دي 1390 نظرات ()

یکی از جدیدترین و پیشرفته ترین تکنولوژی های موجود در دنیا برای اتصال به اینترنت پرسرعت می باشد. بیش از نیمی از کاربران اینترنت در کشورهای پیشرفته از این طریق به شبکه جهانی اینترنت متصل هستند. در این روش با نصب تجهیزات بسیار پیشرفته در مراکز مخابراتی امکان رساندن اطلاعات اینترنتی به مشترک بدون نیاز به شماره گیری و هزینه تلفن در تمام مدت 24 ساعت امکان پذیر می گردد. بدین ترتیب کاربر با پرداخت مبلغی ثابت ( بسته به سرعت مورد تقاضا) همواره از اینترنت با کیفیت و سرعت مطلوب استفاده می نماید. این روش که کم کم جایگزین روش های قبلی مانند dialup (شماره گیری با کارت اینترنت و خط تلفن ) می شود مزایای بسیاری دارد که در زیر به مهم ترین آنها اشاره می شود:

1- افزایش سرعت بین 10 تا 40 برایر خطوط عادی . شما می توانید هنگام ثبت نام سرعت مورد نیاز را بخواهید !

2- عدم نیاز به شماره گیری . شما همواره با یک کلیک به شبکه متصل هستید و نیازی به شماره گیری و پشت خطوط اشغال ماندن نیست !

3- بدون اشغال شدن خط تلفن  . هنگام کار با اینترنت تلفن شما آزاد بوده و به راحتی می توانید به تلفن های خود جواب دهید یا شماره گیری کنید !

4-  بدون هزینه تلفن . مطابق آنچه در بند 3 بالا گفته شد چون اصلا خط تلفن اشغال نمی شود پس هیچ هزینه تلفنی نیز به شما تعلق نمی گیرد !

5- همیشه آنلاین . دیگر ارتباط شما به دلیل تمام شدن شارژ کارت قطع نخواهد شد. شما همواره 24 ساعته با یک کلیک بر روی شبکه جهانی هستید.

6- بدون قطعی . به دلیل ارتباط دائمی شما دیگر هیچگاه با disconnect (قطعی)  خط تلفن حین ارتباط و نیاز به اتصال مجدد مواجهه نمی شوید.

7- بدون هر گونه هزینه اضافی . شما فقط هزینه اشتراک ماهیانه را می پردازید .

8 - پایداری بی نظیر . به دلیل استفاده از خطوط فیبر نوری اینترنت ADSL نسبت به اینترنت E-1  و بیسیم  Wireless پایداری واقعا بالاتری دارد.

10 - امنیت بسیار بالا . به دلیل تکنولوژی های پیشرفته رمز گذاری و اینکه اطلاعات هر مشترک فقط بر روی زوج سیم اختصاصی او منتقل می شود  نسبت به سایر روش ها مانند اینترنت بیسیم که اطلاعات و امواج در محیط پخش می شود ADSL  از امنیت بسیار بالاتری برخوردار است.

در واقع ADSL ترکیبی از قیمت مناسب اینترنت Dialup (کارتی -تلفنی) و سرعت بالای اینترنت Wireless (بیسیم) است و بر خلاف اینترنت بیسیم که به تجهیزات گران قیمتی مانند آنتن و مودم مخصوص نیاز دارد در این روش لازم نیست هیچ هزینه ای بابت تجهیزات آن پرداخت کنید.

براى اتصال به اينترنت با استفاده از خطوط ‌تلفن استاندارد (زوج سيم مسى ) در كنار سيستم معروف و آشناى  Dial up، روش‌هاى ديگرى هم وجود دارد، مانند استفاده ازمودمهاى كابلى‌، شبكه محلى و يا فناورى (DSL(Digital Subscriber Line و بى‌سيم (Wireless). فناورى‌ ADSL يكى از مناسب‌ترين و باصرفه‌ترين راهكارهاى دسترسى به اينترنت پر‌سرعت و مقابله با مشكلات سيستم‌هاى اتصال معمولى ‌‌Dial up است‌!

Asymmetric-DSL يا‌ ADSL،‌ ‌يكى از فناورى هاى رده‌ xDSL است.DSL ياخطوط اشتراك ديجيتالى‌با استفاده از كابلهاى تلفن معمولى،‌امكان بهره‌گيرى از سرعت بالا را براى اتصال به اينترنت فراهم مى‌كند‌DSL .امكانات و روش‌هاى گوناگونى براى مصارف خانگى فراهم مى‌كند كه مناسب‌ترين آنها روش خطوط ديجيتال نامتقارن يا‌‌ADSLاست. در اين روش با بهره‌گيرى از نوعى خاص مدولاسيون، پهناى باند قابل‌استفاده برروى كابل تلفن به باندهاى فركانسى متفاوتى تقسيم و هر سيگنال فركانسى (صوت ، ارسال و دريافت داده‌هاى ديجيتالى) در يك باند صورت مى‌پذيرد.

بدين‌صورت در هنگام اتصال به اينترنت ديگر خط تلفن براى مكالمات صوتى اشغال نخواهد بود و امكان تبادل صوت و تصويرنيز وجود خواهد داشت .

در‌‌ADSL سرعت ارسال اطلاعات با سرعت دريافت اطلاعات مساوى نخواهد بود، در بالاترين سطح تئورى، امكان دريافت اطلاعات (DownStream) با سرعتى در‌حدود ‌‌8mbps و ارسال داده‌ (UpStream) با سرعتى معادل ‌640‌mbps فراهم مى‌شود. دقيقا بدين‌خاطر از‌‌ADSL بانام نامتقارن ياد مى‌شود. بصورت عملى يك كاربرخطوط ‌ADSL مى‌تواند با سرعتى در‌حدود ‌‌2mbps دريافت و‌‌256mbps ارسال اطلاعات برروى اينترنت داشته باشد. در استفاده از اينترنت با فناورى‌ ADSL از‌Dial up وشماره‌گيرى و انتظار براى اتصال يا قطع ارتباط خبرى نخواهد بود‌و شما بصورت دائمى با مركز‌‌ISP و در نهايت شبكه اينترنت متصل خواهيد بود. با روشن كردن كامپيوتر خود اتصال شما به اينترنت برقرار مى‌شود.

اولين دستاورد‌ ADSL بهره‌گيرى از خطوط تلفن معمولى و شبكه ارتباطى آماده خواهد بود و در نتيجه نيازى به سيم‌كشى و تجهيزات جديد مخابراتى نيست.

عدم اشغال خط‌تلفن در هنگام اتصال به اينترنت، امكان استفاده از اينترنت پر‌سرعت به نسبت روشهايى مانند‌ Dial up برروى سيستم هاى خانگى و شركتهاى كوچك كه از امكانات پيشرفته‌اى برخوردار نيستند، اتصال دائمى به شبكه اينترنت بدون نياز به شماره‌گيرى و اشغال بودن خط ، هزينه كم در نصب و راه‌اندازى و خريد تجهيزات، كاهش هزينه و عدم نياز به تجهيزات اضافى براى كاربران خانگى در استفاده از اينترنت و راه اندازى آسان و سريع از ديگر مزاياى مهم ADSL‌ است.
 

ADSL چگونه كار مى‌كند؟
زوج‌سيم مسى تلفن شهرى از محدوده فركانسى ميان صفر‌ تا ‌‌2 مگاهرتزپشتيبانى مى كند كه از اين ميان فقط براى كاربردهاى شهرى تلفن ثابت(PSTN) از پهناى باند 4 ‌كيلوهرتز پشتيبانى مى‌شود. بدين‌معنى كه هنگام استفاده از تلفن معمولى حداكثر باند فركانسى‌4‌كيلو هرتز مورد استفاده قرار گرفته و مابقى باند بلا‌استفاده مى‌ماند.


ADSL با‌بكار‌گيرى‌تكنولوژيهاى‌مدولاسيون‌‌تقسيم فركانسى و فشرده سازى اطلاعات‌‌‌‌ اين امكان را بوجود مى‌آورد كه سيستم شماره‌گيرى تلفن بتواند از پهناى باند ‌‌4 ‌كيلوهرتز خود استفاده كند و مابقى باند فركانسى آزاد براى اتصال به اينترنت و تبادل اطلاعات ميان كاربر و مركز خدمات‌ ADSL استفاده شود. استفاده از محدوده فركانس‌‌4‌كيلوهرتزى نمى‌تواند بيشتر از56kbps سرعت در‌اختيار كاربران قرار دهد و بااستفاده از يك پهناى باندى معادل ‌‌2 مگا هرتز ميتوان تصور كرده كه چه‌مقدار بر سرعت تبادل اطلاعات افزدوه مى‌شود (چيزى در حدود ‌‌500‌‌ برابر) و در اين حالت است كه ميتوان به سرعت‌هاى 8mbps و حتى خيلى بالاتر دست يافت (تكنولوژى هاى جديدتر‌ADSL قادر به ارائه سرعت‌هايى بيش از‌‌‌‌20mbps مى‌باشند). در عمل ‌ADSL از پهناى باند‌فركانسى‌ 30KHz تا ‌‌138KHz براى ارسال اطلاعات و باند فركانسى 138KHz تا ‌‌1.1Mhz براى‌گرفتن اطلاعات استفاده مى‌كند.

سازندگان تجهيزات‌‌ADSL معمولا از دو استاندارد تقسيم سيگنال فركانسى استفاده مى‌كنند‌:DTM وCAP،‌استاندارد قديمى‌ CAP با تقسيم كردن تمام پهناى‌باند به سه بخش مجزا، به مكالمات تلفنى باند صفر تا ‌4 كيلو هرتز را اختصاص مى‌دهد و براى ارسال‌داده (Upstream) محدوده ‌‌25 تا ‌‌160كيلوهرتز ودريافت اطلاعات از باند ‌‌240 كيلوهرتز به بالا صورت خواهد گرفت. بنابراين در نهايت اين شيوه از سه كانال مجزا استفاده مى‌كند. استاندارد DTM با تقسيم‌كردن پهناى‌باند به‌‌247 ‌كانال مجزا و اختصاص كانال‌هايى براى دريافت و ارسال داده‌‌‌ انعطاف‌پذيرى بيشترى را در كيفيت سرويس بوجود مى‌آورد. ولى درعوض پياده‌سازى به مراتب پيچيده‌ترى دارد.
 

تجهيزات ADSL
فارغ از تجهيزات مخابراتى تكنولوژى‌هاى ‌‌DSL بطور ساده در يك نگاه مى‌توان گفت‌ ADSL از دو دستگاه خاص استفاده مى‌كند: يك دستگاه معروف به مودمهاى‌ DSL در محل مشتركين و دستگاه DSL Access Multiplexer (DSLAM) در محل شركت ارائه دهنده خدمات. ADSL مودمهاى ‌‌DSL كه با نام ATU-R نيز از آنها ياد‌مى‌شود، مسئوليت برقرارى اتصال ميان كامپيوتر مشترك را با خط‌ DSL برعهده دارند. اين نوع از مودمها معمولا با‌ USB و يا پورت اترنت ‌‌10base-T به كامپيوتر كاربر متصل مى‌شوند DSLAM . با جدا سازى باندهاى فركانسى 4‌كيلوهرتزى از ديگر پهناى باند براى هر خط اتصالى ADSL امكان ارتباطات كاربران و اتصال به تجهيزات مجتمع پر‌سرعت را براى اينترنت در مراكز ارائه خدمات‌ADSL فراهم مى‌كند.

فركانس باند ‌‌‌4kbps نيز به سمت سوئيچ‌هاى مخابراتى هدايت مى‌شود. به هر DSLAM صدها زوج‌سيم متصل مى‌شود كه درنهايت بسوى يك اتصال اينترنت با پهناى باند خيلى‌زياد هدايت مى‌شوند و تا وقتى اين پهناى‌باند‌اشباع نشده است، مشترك مى‌تواند به ‌صورت يكنواخت و با سرعت‌بالا از اينترنت استفاده كند. در سمت مشترك، گاهى نياز است كه از يك‌دستگاه فيلتر جداكننده بنام ‌‌Splitterنيزاستفاده شود تا ميان باند‌فركانسى صدا براى مكالمات تلفن با اطلاعات ‌ت ADSL داخل بوجود نيايد.

ضمناً شما می‌ توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر به لینک مقابل مراجعه نمائید : Asymmetric Digital Subscriber Line

جایگاه فیس بوک در میان دانشجویان

مهدی داداش نژاد بازدید : 310 شنبه 28 آبان 1390 نظرات ()

آنچه مورد نظر این نوشتار است، میزان استفاده دانشجویان از شبکه های اجتماعی همچون فیس بوک است.


فیس بوک

شبكه‌های اجتماعی نظیر فیس‏بوك و تویتر در پایان دهه اول از قرن بیست و یكم، به گونه ای خاص موجب ایجاد تغییر در راه‌های برقراری ارتباط بین انسانها شده اند. به گفته متخصصان علوم ارتباطات، شبكه‌های اجتماعی بیش از آنچه هر یک از ما تصور کنیم، موجب کاهش رابطه‌های چهره به چهره شده اند. اکنون فیس‏بوک سرشناس‏ترین شبکه اجتماعی اینترنتی است که با وجود فیلتر بودن، استقبال از آن رو به افزایش است. این شبکه اجتماعی بیش از 500 میلیون نفر را به عضویت دارد که به این ترتیب سومین منطقه پرجمعیت جهان به محسوب می شود  و به طور متوسط در هر ثانیه، هشت کاربر جدید به عضویت این سایت در می آیند. در این میان، دانشجویان که به طور معمول قشر جوان جامعه را تشکیل می‏دهند یکی از مخاطبان اصلی شبکه‏های اجتماعی هستند که به دلیل برخورداری از سواد رسانه‏ای بیشتر و آشنایی با فناوری‏های رسانه‏ای، بیشتر از سایر اقشار جامعه از فیس‏بوک استفاده می‏کنند. البته دلیل استفاده دانشجویان از شبکه اجتماعی همچون فیس بوک، می تواند دلایل متعددی داشته باشد که در این نوشتار به برخی از آنها اشاره می کنیم.

آنچه مشخص است اینکه شبکه های اجتماعی نقشی مهم و تعیین کننده در میان افراد جوامع مختلف، پیدا کرده اند و به همین خاطر از اهمیت زیادی برخوردارند. به همین خاطر، تحقیقات بسیاری در رابطه با این شبکه ها، کابران مختلفی که عضو آنها هستند و چگونگی استفاده این کاربران از این شبکه های اجتماعی، صورت گرفته است.


پشت پرده طراحی گوگل پلاس

مهدی داداش نژاد بازدید : 332 شنبه 28 آبان 1390 نظرات ()

از پشت پرده طراحی گوگل پلاس تا بحث درباره شبکه تلویزیونی گوگل را در ادامه بخوانید

به گفته آرورا گوگل پلاس پلاتفورمی است که با استفاده از آن می‌توانیم به تمامی خدمات گوگل جنبه اجتماعی ببخشیم و برای آن‌ها بهتر بازاریابی کنیم.

گوگل پلاس

یکی از مدیران عالی رتبه گوگل به صراحت اهداف اصلی طراحی این شبکه اجتماعی را فاش کرده است.

به گزارش فرارو به نقل از روزنامه تلگراف، نیکشا آرورا مدیر ارشد کسب و کار گوگل در جریان برگزاری یک مجمع رسانه‌ای در موناکو گفته است: گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی نیست، بلکه یک شبکه عنکبوتی برای جمع آوری اطلاعات شخصی مردم است.

گوگل پلاس که 100 روز از راه اندازیش می‌گذرد در رقابت با فیس بوک چندان موفق نبوده و گوگل به دنبال آن است که به هر وسیله ممکن توجه عموم را به گوگل پلاس جلب کند و آن‌ها را تشویق به ورود اطلاعات شخصی خود در این سایت کند.

به گفته آرورا گوگل پلاس پلاتفورمی است که با استفاده از آن می‌توانیم به تمامی خدمات گوگل جنبه اجتماعی ببخشیم و برای آن‌ها بهتر بازاریابی کنیم.

وی افزود این عنکبوت بزرگ برای اولین بار تمامی محصولات گوگل را به یکدیگر مرتبط می‌کند و مردم را به تکمیل نمایه‌هایشان در سایت گوگل و وارد کردن اطلاعات شخصی و خصوصی ترغیب می‌کند.

آرورا اظهار امیدواری کرد با تسهیل فرایند وارد کردن اطلاعات در گوگل پلاس و افزایش حضور شرکت‌های تجاری در آن گوگل قادر به تکمیل پایگاه داده عظیم خود در مورد اشخاص حقیقی و حقوقی در جهان باشد.

چطور یك وب‌سایت داشته باشیم؟

مهدی داداش نژاد بازدید : 286 شنبه 28 آبان 1390 نظرات ()

 نقاط كور ناشناخته در ثبت دامنه‌ی اینترنتی


ثبت دامنه‌های اینترنتی روندی مشخص دارد اما برخی انواع ثبت اطلاعات از قبیل مراكز آموزشی و مراكز خصوصی و در نحوه دریافت مدارك جهت احراز هویت با مشكلاتی روبه‌رو است.

وب سایت-اینترنت

 روند ثبت وقایع و رویدادها در دنیای مجازی مبتنی بر وجود زیرساخت‌هایی است كه افراد و كاربران برگرفته از آن و با تعامل با آن‌ها بتوانند درخواست‌های خود را مطرح كرده و یا به كسب اطلاعات بپردازند.

اگر در مثالی ساده تنها وجود یك وب‌سایت مدنظر باشد، باید پیش‌نیازهای داشتن یك سایت را رعایت كرد و از این طریق وارد فضای مشخص سایت شده و به اشاعه اطلاعات پرداخت.

گام اول بعد از اتخاذ تصمیمی روشن درباره داشتن یك وب‌سایت، مراجعه به سایت پژوهشگاه دانش‌های بنیادی و یا یكی از نمایندگان فروش دامنه آن برای ثبت پایگاه موردنظر است كه البته گذر از همین مرحله دارای فراز و نشیب‌های فراوانی است كه ممكن است بسیاری را برای كوتاه‌مدت از ثبت دامنه منصرف كند.

پس از ورود به سامانه ایرنیک (www.nic.ir) با قوانین و مقررات این مجموعه برای ثبت نام یك دامنه آشنا می‌شویم و بعد از آن به ساخت شناسه كاربری اقدام می‌كنیم كه ممكن است قواعد مدنظر این پژوهشگاه برای عده‌ای قابل قبول نباشد و از ادامه صرفنظر كنند.

مشكل برای برخی كاربران زمانی آغاز می‌شود كه اطلاعات خود را وارد كرده و دامنه مورد نظرشان را نیز انتخاب كرده‌اند اما به دلیل اینكه شرکت، مؤسسه- نهاد غیردولتی و یا مرکز آموزشی و پژوهشی شناخته می‌شوند، باید مدارك خود را به مركز دامنه‌های پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ارسال كنند تا هویت‌شان برای آن‌ها هم احراز و دامنه باز شود

نمایندگانی زیر نظر این پژوهشگاه به فعالیت مشغولند كه با ارائه خدمات دیگری به كاربران خود از قبیل هاستینگ، تعرفه ثبت دامنه را تا حدودی پایین‌تر از خود ایرنیك ارائه می‌دهند كه كاربران و علاقه‌مندان می‌توانند از قسمت بالایی سایت ایرنیك به لیست این نمایندگان دسترسی داشته باشند و به ثبت دامنه اقدام كنند.

ثبت دامنه پیش‌نیازی دارد كه ساخت شناسه كاربری است و كاربران می‌توانند با ورود به این بخش، چهار مرحله ساخت را پشت‌ سر بگذارند تا در پایان به‌عنوان كاربر ایرنیك شناخته شوند و از آن طریق بتوانند به ثبت دامنه اقدام كنند.

در مرحله اول نوع شناسه از قبیل حقیقی و حقوقی البته به تفكیك توسط كاربر مشخص و بعد به مرحله دوم وارد می‌شود؛ در این مرحله كلیه اطلاعات شخصی ریز و درشت كه شاید چندان باب میل كاربران هم نباشد خواسته می‌شود.

وب سایت-اینترنت

سپس در مرحله سوم بازنگری برروی فرم تكمیل شده انجام می‌شود و با ثبت موافقت كاربر نسبت به شرایط درنظر گرفته شده، نام كاربری و رمز ورود به سامانه‌ای به كاربر اختصاص می‌یابد كه بتواند با ورود به سامانه نسبت به ثبت دامنه مورد نظر خود اقدام كند.

مشكل برای برخی كاربران زمانی آغاز می‌شود كه اطلاعات خود را وارد كرده و دامنه مورد نظرشان را نیز انتخاب كرده‌اند اما به دلیل اینكه شرکت، مؤسسه- نهاد غیردولتی و یا مرکز آموزشی و پژوهشی شناخته می‌شوند، باید مدارك خود را به مركز دامنه‌های پژوهشگاه دانش‌های بنیادی ارسال كنند تا هویت‌شان برای آن‌ها هم احراز و دامنه باز شود.

عده‌ای از كاربران می‌گویند با وجود اینكه تمامی موارد ذكر شده در بخش مدارك مورد نیاز را رعایت و ارسال كردند باز هم با پیغام ناقص بودن مدارك مواجه می‌شوند كه در ذكر دلیل ناقصی هیچ راهنمایی نشده كه مشخص شود این مدرك باید از كجا تهیه شود؛ حتی گاهی برخی تمام مدرك را مجددا ارسال كرده‌اند اما باز هم با همان پیغام مواجه شده‌اند.

به عنوان نمونه یكی از كاربران كه با نوع مرکز آموزشی و پژوهشی، اطلاعات ثبت كرده بود، با تكمیل و ارسال پرونده خود مدتی است كه با پیغام "كارت شناسایی مدرسه" روبه‌رو شده و هرچه موضوع را از آموزش و پرورش پیگیری كرده است، به نتیجه‌ای نرسیده و با این جمله روبرو شده است كه تمامی اطلاعات مورد نیاز برای ارائه به شما واگذار شده و ‌چنین كارتی وجود ندارد و موضوع مورد نظر (پیغام خطا) نیز خارج از این موارد نیست.

وجود اشكالات این چنینی سوالاتی را برای كاربران بوجود آورده است و بعضا وقتی علت را از مسوولان بخش مركز دامنه پژوهشگاه دانش‌های بنیادی جویا شدند، هیچ توضیح دقیقی داده نشده و سرانجام جوابی هم‌ارز پیغام خطا به كاربر داده شده است.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
مطلبستان سایتی است که برای آموزش و تفریح بازدیکنندگان ساخته شده است.برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ودانلود جدیدترین بازی ها درخبرنامه عضو شوید.لطفا برای حمایت از سایت روی بنرها کلیک کنید.درضمن نظر یادتون نره. <<درضمن بخش دانلود ویژه ی اعضای محترم است وبرای دانلود باید عضو سایت شوید>> پیشنهاد می دهیم درسایت عضو شده ودر انجمن سایت شرکت کنید. باتشکر مدیریت وبسایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آبی هستی یا قرمز؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 410
 • کل نظرات : 323
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 31017
 • آی پی امروز : 1
 • آی پی دیروز : 40
 • بازدید امروز : 30
 • باردید دیروز : 79
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 532
 • بازدید ماه : 2,449
 • بازدید سال : 2,449
 • بازدید کلی : 1,089,986