close
چت روم
کامپیوتری
loading...

پورتال تفریحی مطلبستان

کامپیوتری

آخرین ارسال های انجمن

ابزارهای مهم برای حفاظت کامپیوتر در برابر کول دیسک های آلوده

مهدی داداش نژاد بازدید : 900 یکشنبه 18 دي 1390 نظرات ()

یکی از ابزارهای همیشگی است که به همراه کامپیوتر و در همه جا از آن استفاده می کنیم. به راحتی برای انتقال فایل ها از دسک تاپ به لپ تاپ و یا به اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات بین همکاران و دوستان به یاری مان می آید.

یکی از ابزارهای همیشگی است که به همراه کامپیوتر و در همه جا از آن استفاده می کنیم. به راحتی برای انتقال فایل ها از دسک تاپ به لپ تاپ و یا به اشتراک گذاشتن برخی اطلاعات بین همکاران و دوستان به یاری مان می آید.

به گزارش وبگردی2030  به نقل از نگهبان، زندگی دیجیتال را بسیار آسان تر کرده و تصور عدم حضورش هم آزار دهنده است. اما صبر کنید، تا حالا به این فکر کرده اید که همین ابزار می تواند تهدیدی بسیار جدی برای کامپیوتر شما باشد؟

اگر فلش درایو USB شما به ویروسی آلوده گردد، نه تنها ممکن است اطلاعات روی آن را از دست بدهید، بلکه این احتمال وجود دارد که امنیت تمامی کامپیوترهایی که این کول دیسک حتی یک بار به آنها وصل می شود هم به خطر بیافتد.

در این مطلب به معرفی ده ابزار برای حفاظت از کامپیوتر در برابر کول دیسک های آلوده خواهیم پرداخت، تا آسیب کمتری به سیستم های تان برسید.

نکته: استفاده از چندین برنامه بر روی یک سیستم به هیچ عنوان توصیه نمی گردد و باعث مشکلات و دردسرهای خاص و ویژه ای خواهد شد. پیشنهاد می کنیم که برنامه های این لیست را امتحان کرده، نرم افزاری که نیازهای شما را برآورده می سازد شناسایی نموده و تنها آن را بر روی سیستم تان نصب کرده و استفاده نمایید.

USB Disk Security

این نرم افزار از سیستم شما در برابر هر برنامه خطرناکی که سعی کند از طریق کول دیسک حمله کند محافظت می کند. این نرم افزار همچنین مراقبت های سطح بالایی را در مقابل دزدی ها و افشای اتفاقی اطلاعات محرمانه به عمل می آورد و از سرقت اطلاعات شما توسط افراد غیرمجاز و ناشناس جلوگیری می کند.

USB Threat Defender

یو اس بی تریت دیفندر نه تنها یک برنامه حذف ویروس آتوران است، بلکه حداکثر مراقبت در مقابل ویروس های کول دیسک را در اختیارتان می گذارد.

این برنامه ویروس هایی را که ممکن است توسط بهترین آنتی ویروس ها شناسایی نشوند، حذف کرده و هر گونه تلاش برای نفوذ و حمله از طریق ابزارهای یو اس بی را ناکام می گذارد.

McAfee VirusScan USB

استفاده از امنیت و قدرت یک آنتی ویروس مشهور برای محافظت از درایو یو اس بی. به صورت خودکار و روزانه به روز رسانی های آنتی ویروس در پس زمینه بر روی نرم افزار نصب می گردند و می توانید مطمئن باشید که کول دیسک تان تقریبا در برابر تهدیدات هر نوع ویروس جدیدی امن است.

این نرم افزار نسخه آزمایشی (Trial version) ندارد، اما توجه به اینکه محصولی از برند مشهور مک آفی است، اطمینان کافی برای خرید آن را فراهم می آورد.

USB Immunizer

قابلیت مصون سازی به شما اجازه می دهد که ابزار یو اس بی یا کارت های اس دی تان را در برابر آلودگی های بر پایه بدافزارهای آتوران واکسینه کنید. حتی اگر ابزار شما به یک کامپیوتر آلوده وصل شود، بدافزار قادر نخواهد بود فایل autorun.inf خود را بر روی آن ایجاد کند

در نتیجه هر گونه شانس اجرای خودکار بدافزار بر روی کول دیسک و ابزار یو اس بی شما از بین می رود.

Panda USB Vaccine

واکسن یو اس بی پاندا می تواند بر روی فلش درایوهای یو اس بی جهت غیر فعال کردن فایل آتوران و محافظت در مقابل آلودگی های بدافزاری به کار رود.

وقتی بر روی یک کول دیسک اجرا می گردد، واکسن ابتدا هرگونه فایل آتوران خطرناک را بلاک می کند، و آنگاه امکان خوانده شدن، تولید، حذف و یا تغییر فایل آتوران را هم به صورت کامل از بین می برد.

Ninja Pendisk

نینجا یک برنامه مشهور و رایگان است که برای محافظت از کامپیوترها در برابر ویروسهایی که از طریق کول دیسک ها منتقل می شوند، طراحی شده است.

نینجا کاملا ساکت و آرام در سیستم شما به انتظار می نشیند تا هنگامی که یک فلش درایو یو اس بی به سیستم وصل شود.

آنگاه برنامه دست به کار شده و آن را امتحان می کند تا مطمئن شود که هیچ یک از بدافزارهای معمول یا فایل های خطرناک شناخته شده مانند autorun.inf یا ctfmon.exe و … بر روی کول دیسک تان نباشند.

USB Guardian

این نرم افزار به شما اجازه می دهد از تجربه اشتراک فایل تان بر روی کول دیسک ها لذت ببرید. فیلم های، فایل های صوتی، متن ها و تصاویر می توانند از کامپیوتری به کامپیوتر دیگر کپی شوند، بدون اینکه نگران آلودگی به کرم ها و ویروس ها از طریق درایوهای یو اس بی باشید.

Autorun Protector

آتوران پروتکتور یک برنامه دو مسیره برای محافظت از کامپیوتر در برابر کرم های آتورانی است که توسط ابزارهای یو اس بی پخش می شوند و همچنین از کول دیسک های شما هم در برابر کامپیوترهای آلوده مراقبت می کند. از این رو، چنین برنامه ای باعث کاهش دامنه توزیع و گستره کرم های اینچنینی خواهد شد.

Autorun Virus Remover

این برنامه از تکنولوژی پرواکتیو برای حذف دائمی ویروس های آتوران استفاده می کند و همچنین می تواند این ویروس ها را به گونه ای بلوکه کند که نتوانند سیستم را با درایوهای یو اس بی آلوده کنند.

The USB Program

یو اس بی پروگرام برای جلوگیری از آلودگی کامپیوترها توسط ویروس های آتوران طراحی شده است. این برنامه در حافظه سیستم لود شده و به صورت خودکار فایل های autorun.inf را تغییر نام داده و به فایل (autorun.inf_تاریخ سیستم) تبدیل می کند و قابلیت آن را به عادی برمی گرداند تا برای سیستم قابل مشاهده باشد.

با این کار، دیگر چنین فایلی هیچ قابلیت آسیب رسانی به سیستم نخواهد داشت و تنها یک فایل بی خاصیت درون کول دیسک است.

منبع:وبگردی2030

 

بدترین تنظیمات پیش فرض ویندوز

مهدی داداش نژاد بازدید : 451 یکشنبه 18 دي 1390 نظرات ()
اگر شما از ویندوز استفاده می کنید احتمالا”بارها با کارکرد مداوم هارد دیسک و یا کندی های مختلف روبرو شده اید که به خصوص وقتی روی نوت بوک خود هستید موجبات تخلیه سریع تر باطری را فراهم می کند. با هم برخی از این پیش تنظیمات را که نفرت انگیزترین پیش فرضهای موجود در ویندوز هستند را بررسی می کنیم.

1-موتور کند ذهن جستجوی توکار ویندوز

کاربران مک و iOS می دانند که Spotlight موجود در این سیستمهای عامل چقدر بی دردسر جستجو می کند. در بین همه چیز! حتی محتوای چتهای شما و هر چیزی که تصور کنید. اما الگوریتم جستجوی موتور تو کار ویندوز آنقدر غیر بهینه است که هارد دیسک شما مدام در حال کاوش خواهد ماند. اگر باور نمی کنید به داخل Windows Services بروید و گزینه Windows search را غیر فعال کنید. خواهید دید که هارد دیسک شما آرام خواهد گرفت! شاید با این کار جستجوی به روزی در اختیار شما نباشد اما اقلا”چراغ هارد دیسک شما روی اعصابتان نخواهد بود. خوشبختانه با این کار سرچ ویندوز را هم از دست نخواهید داد.

2-بوت کند یا لود کند؟ خودتان انتخاب کنید!

اگر از قابلیت Prefetch یا Super Fetch در ویندوز بهره بگیرید ممکن است کمی برنامه های شما سریع لود شوند اما در عوض بوت کامپیوتر شما روز به روز کندتر خواهد شد. هر قدر این شناخت از برنامه ها بیشتر و فایلهای مرتبط سنگینتر شوند بوت کندتر و لود برنامه های سریعتری خواهید داشت. اگر دوست دارید بوت سریعتری داشته باشید به داخل سرویسهای ویندوز بروید و هر چیزی که با عنوانهای یاد شده دیدید را Disable کنید.

3-زایده ای به نام Windows defender

میکروسافت با هدف ایجاد یک دیوار حداقلی از پایش بدافزارها روی همه نسخه های ویندوز برنامه ویندوز دفندر را به طور پیش فرض نصب و فعال کرده است. اگر شما آنتی ویروسی دارید که توان شناخت بدافزاری مناسبی در حیطه Spyware و Adware و …دارد می توانید از داخل سرویسهای ویندوز ویندوز دیفندر را غیر فعال کنید. در بررسیهای فنی توسط منابع مختلف تخصصی ارزش و کارآمدی ویندوز دیفندر در حد بسیار پایینی ارزیابی شده است.

4-فضای اختصاص یافته برای سیستم ریستور

سیستم ریستور گزینه خوبی برای بازگشت به گذشته است و می تواند در مواقع بحرانی کمک کند به گذشته نزدیک رجعت کنید و از دست یک نصب مجدد ویندوز راحت شوید. اما اگر پیش فرض اختصاص یافته برای این کار (شامل فایلها و تنظمیات سیستم) به دلیل بزرگ بودن درایو شما حجم بالایی باشد ممکن است با یک حجم فراوان از این ریستورهای بی فایده که معمولا”از زمان آنها آنقدر گذشته که هرگز فکر بازگشت هم به آنها نخواهید کرد، روبرو شوید. این حجم فایل مداوم هارد شما را بی نظم و فراگمنت شده می کنند. پس بهتر است با رفتن به تنظمیات System restore  یا System protection حجم اختصاص یافته را کاهش دهید. متاسفانه ویندوز راه حل زمانی برای پاک کردن اتوماتیک این نقاط بازگشت پیش بینی نکرده است.

5-این فایلهای موجود در کول دیسک و دوربین دوست شما است!

هر بار که دی وی دی و یا کول دیسک و دوربین عکاسی به کامپیوتر وصل می کنید ناگهان ویندوز اتوماتیک شروع به اجرای سرخود دستوراتی پیش فرض می کند که ممکن است باعث دردسر شما شود؟ فایلهای داخل کول دیسک شما ناگهان باز می شود. عکسهای داخل دوربین عکاسی اتوماتیک وارد فولدر عکسها می شود و یا حتی فیلمها و موسیقیها شروع به پخش و یا ریپ شدن می کنند! خوب اگر دوست ندارید این اتوماتیک اجرا شدن رخ دهد یه داخل کنترل پانل بروید و گزینه های AutoPlay را غیر فعال کنید.

نباید فراموش کرد که برای شرکتی مانند میکروسافت که سیستم عامل برای کودکان تا سالمندان طراحی می کنند انتخاب یک بهینه کار دشواری است. اما معمولا”پیش فرضهایی که میکروسافت در ویندوز انتخاب کرده است با سلیقه کاربران عادی نیز سازگار نیست.

 

معرفي 10 بازي رايانه‌يي برتر سال 2011

مهدی داداش نژاد بازدید : 501 چهارشنبه 14 دي 1390 نظرات ()

(ايسنا)، طبق روال هر سال سي‌نت، رده‌بندي برترين بازي‌هاي رايانه‌يي طي سال يكي از اقدامات مهيج و پسنديده به شمار مي‌رود.

در اين ليست 10 بازي كه بالاترين رتبه را دارند به شرح زير عنوان شده است:

1.بتمن: شهر آرخام (Xbox 360, PS3, PC)

2.صفحه2 (Xbox 360, PS3, PC, Mac)

3.كتيبه سالمند (Xbox 360, PS3, PC)

4.شمشير به طرف بالا (Wii)

5.فريب دريك (PS3)

6.چرخ دنده‌هاي جنگ3 (Xbox 360)

7.انقلاب بشر (Xbox 360, PS3, PC)

8.سايه سر در گم (Xbox 360, PS3)

9.دماغ ال.اي (Xbox 360, PS3, PC)

10.فضاي مرده2 (Xbox 360, PS3)

البته خارج از گود رقباي اصلي، از بازي‌هاي رايانه‌يي معتبر و محبوب ديگر هم كه شايد در اين رده جاي نگرفتند، تقدير شده است تا سازندگان آن‌ها هم به فكر ارتقاي توليدات خود باشند.

اين محصولات برتر نيز به ترتيب ارواح تاريك، ويژه، سنگر و استحكامات، دورافتاده، مورتال كمبت،كاترين، معدن پيشه، ان‌اچ‌ال12، ميدان جنگ3 و جنگ مدرن3 عنوان شدند.

معرفی و دانلود ویندوز ۸ ، نسخه توسعه دهندگان (۳۲ و ۶۴ بیت)

مهدی داداش نژاد بازدید : 508 چهارشنبه 14 دي 1390 نظرات ()

معرفی و دانلود ویندوز ۸ ، نسخه توسعه دهندگان (۳۲ و ۶۴ بیت)

ویندوز ۸ آماده دانلود !
نسخه که پیش رو دارید از جانب شرکت مایکروسافت به عنوان نسخه آزمایشی ارائه شده و بیشتر مختص کسانیست که میخواهند زیر و بم ویندوز ۸ را ببینند ، بررسی کنند و ایده بدهند یا راهکار ارائه کنند. این نسخه شامل نرم افزار های prerelease میباشد و امکان تغییر برنامه در آینده و در نسخه فاینال وجود دارد. از ویژگی های بارز در این نسخه از ویندوز به عملکرد بسیار بهینه نسبت به سخت افزار موجود روی سیستم شما اشاره شده …. که بعد از چندین سال طبق گفته مایکروسافت محقق شده…!! ویندوز 8 مناسب انواع مختلف کامپیوترها، شامل کامپیوترهای رومیزی، نوت بوک ها و تبلت ها است. امکانات جدید ویندوز 8 که در روز چهارشنبه توسط مایکروسافت معرفی شد آنقدر جذابند که ممکن است باعث کاهش فروش تبلت های اندرویدی یا iPad شود. در ادامه با امکانات جدید ویندوز 8 که مناسب تبلت های چندلمسی و یا استفاده از ماوس و کی برد در کامییوترهای معمولی است آشنا خواهید شد. مایکروسافت در کنفرانس خبری که در لوسانجلس برگزار شد از برخی از امکانات ویندوز 8 پرده برداری کرد. رابط کاربری ویندوز 8 به نحوی طراحی شده که هم مناسب تبلت ها و ابزارهای مجهز به صفحه های لمسی باشد و هم مناسب کامپیوترهای معمولی که از ماوس و کی برد استفاه می کنند. رابط کاربری Windows 8 بطور کامل متحول شده است. در ویندوز 8 به جای صفحه میز کار (Desktop)، منوی Start و نوار ابزار (Task Bar) و غیره یک رابط کاربری سازگار با صفحه لمسی اضافه شده است. رابط کاربری ویندوز 8 شباهت زیادی به رابط کاری Windows Phone 7 دارد. البته اگر کاربر با PC از ویندوز 8 استفاده کند می توانند میزکار سابق Windows 7 را در کنار رابط کاربری Windows 8 داشته باشد. نحوه حرکت بین صفحه های مختلف، نمایش صفحات وب و غیره همگی با صفحه های لمسی سازگار شده اند. مایکروسافت روش بسیار جذابی را برای قرار دادن پنجره های مختلف در کنار یکدیگر در نظر گرفته است.
موارد موجود در نسخه ۶۴ بیت (توسعه دهندگان ) به همراه ابزار های جانبی :
 

Sha 1 hash – ۶FE9352FB59F6D0789AF35D1001BD4E4E81E42AF
64-bit Windows Developer Preview
Windows SDK for Metro style apps
Microsoft Visual Studio 11 Express for Windows Developer Preview
Microsoft Expression Blend 5 Developer Preview
28 Metro style apps including the BUILD Conference app

موارد موجود در نسخه ۳۲ بیت (توسعه دهندگان ) :Sha 1 hash – ۴E0698BBABE01ED27582C9FC16AD21C4422913CC
Windows Developer Preview and Metro style apps on a 32-bit PC


سیستم مورد نیاز برای ویندوز ۸ :
 

۱gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor
1gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)
16GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)
DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

 

 

دانلود DriverPack Solution 2012 مجموعه کلیه درایورها

مهدی داداش نژاد بازدید : 575 سه شنبه 13 دي 1390 نظرات ()

دانلود DriverPack Solution 2012 مجموعه کلیه درایورها

برای اجرای همه قطعات سخت افزاری نیاز است که درایور آن به صورت کامل نصب شود ؛ از زمان های قبل این مورد یکی از مشکل ساز ترین مواردی بوده که کاربران باید با آن دست و پنجه نرم می کرده اند چرا که گاهی سیستم عامل ها قابلیت هماهنگی با درایور مورد نظر را نداشته و می بایست نسخه ی جدید جایگزین می گردید اما امروزه ویندوز رایج 7 این توانایی را دارد که درایور اکثر قطعات سخت افزاری رایج را نصب کند اما بازهم قطعاتی هستند که باید درایور آن ها جداگانه نصب شود. گم شدن درایورها ، قدیمی شدن آن ها ، یافتن و نصب درایور مورد نظر از میان ده ها پوشه و مواردی از این دست هنوز جز مشکلاتی هستند که کاربران با آن سروکار دارند به همین دلیل ما در این مطلب قصد معرفی پکیجی از درایورها را داریم که به صورت خودکار قطعات سخت افزاری سیستم را شناسایی کرده و آخرین نسخه از درایورهای موجود را به صورت اتوماتیک نصب می کند. این مجموعه بسیار کامل که شامل اکثر قطعات سخت افزاری است آخرین به روزرسانی از انواع درایورها را در خود جای داده است. DriverPack Solution 2012 نام دارد و جدیدترین نسخه از آن به تازگی عرضه گردیده مهم ترین خصوصیتی که نسبت به دیگر رقبا دارد شناسایی و نصب اتوماتیک درایورهاست که در میان هزاران درایور پیدا کردن گزینه مورد نظیر را فوق العاده آسان می کند.
انواع لپ تاپ ها ، سیستم ها ، مادربوردها ، قطعات سخت افزاری و ... در این مجموعه قرار داده شده اند. سازگاری با دو پلتفرم x86 و x64 هم از دیگر قابلیت هایی است که در این مجموعه گنجانده شده است. البته با توجه به حجم نسبتا بالایی که این بسته دارد شاید برای همه کاربران این امکان وجود نداشته باشد که DriverPack Solution 2012 را دانلود کنند اما کاربرانی که دائم با حذف و نصب ویندوز و درایورها سازگار دارند با این مجموعه می توانند به راحتی به مقابله با انواع درایورها بروند.

تبلیغات
Rozblog.com رز بلاگ - متفاوت ترين سرويس سایت ساز
درباره ما
مطلبستان سایتی است که برای آموزش و تفریح بازدیکنندگان ساخته شده است.برای اطلاع از آخرین مطالب سایت ودانلود جدیدترین بازی ها درخبرنامه عضو شوید.لطفا برای حمایت از سایت روی بنرها کلیک کنید.درضمن نظر یادتون نره. <<درضمن بخش دانلود ویژه ی اعضای محترم است وبرای دانلود باید عضو سایت شوید>> پیشنهاد می دهیم درسایت عضو شده ودر انجمن سایت شرکت کنید. باتشکر مدیریت وبسایت
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  آبی هستی یا قرمز؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 410
 • کل نظرات : 323
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 31017
 • آی پی امروز : 3
 • آی پی دیروز : 40
 • بازدید امروز : 126
 • باردید دیروز : 79
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 628
 • بازدید ماه : 2,545
 • بازدید سال : 2,545
 • بازدید کلی : 1,090,082